Okupljenima se obratio predsednik Udruženja za zaštitu ustavnosti i zakonitosti Savo Manojlović.
Manojlović je preneo reči majke Aleksandra Obradovića, koja mu je, kako je naveo, kada su se upoznali rekla da joj je najteže bilo "kada je svoje dete gledala preko zatvorskog stakla".
"Nalazimo se u sistemu koji vrši represiju nad sopstvenim građanima. Obećavam kao generacija da ćemo promeniti taj sistem. Nećemo se svetiti nikome, ali stvorićemo sistem u kome će pred zakonom odgovarati za svaku roditeljsku suzu i svaku boru", istakao je Manojlović.
U vremenima kada su "političkim protivnicima razbijane glave jedan čovek je ustao i pobunio se", kazao je Manojlović.
"Čoveku koji je u Srbiji probudio nadu, Srbija duguje slobodu", rekao je Manojlović.
Dodaje da "sloboda Aleksandra Obradovića zavisi od svakoga od nas".
"Nemojte misliti da jedan čovek ne može promeniti stvari", rekao je Manojlović.
Organizatori protesta najavili su da će u ponedeljak predati republičkom javnom tužiocu 30.000 potpisa za oslobađanje Aleksandra Obradovića iz kućnog pritvora.
Okupljeni su nakon obraćanja krenuli u protestnu šetnju.
Protestna kolona se potom uputila ka Trgu Republike odakle je preko Terazija stigla do Londona i spustila se u Nemanjinu ulicu.
Prvi protest održan je 8. decembra 2018. godine, pod nazivom "Stop krvavim košuljama", zbog napada na lidera Levice Srbije Borka Stefanovića u Kruševcu 23. novembra.